19.12.12
Ny Direkte Rute Med Ryanair Fra Haugesund Til Zadar
FEIRER MED SETESALG TIL NOK 59,-
Ryanair, Europa’s eneste lavpris flyselskap, lanserer i dag (18. desember) en ny rute fra Haugesund til Zadar i Kroatia. Denne nye ruten vil starte 01. april 2013 med to avganger i uken, mandager og fredager. Billetter for denne nye ruten legges ut for salg på
www.ryanair.com i morgen 19. desember med en lanseringspris på NOK 370,-.
Ryanair’s Nordiske Salgs & Markedssjef Elina Hakkarainen uttaler:
“Ryanair er glad for å lansere en ny sommerrute til solen fra Haugesund til Zadar i Kroatia. I tillegg til denne nye ruten vil alle Ryanair’s summerruter fra 2012 fortsette til neste år slik at Ryanair vil fly 7 lavprisruter fra Haugesund til Alicante, Bremen, London, Malaga, Mallorca, Pisa og Zadar. Den nye ruten til Zadar vil frakte opp til 20.000 nye passasjerer og tilby reisende i Haugesund regionen et enda større utvalg i destinasjoner til neste års sommerferie.”
“For å feire denne nye Haugesund ruten, legger Ryanair ut for salg 100.000 seter til en pris fra bare NOK 59,- for reiser på mandager, tirsdager, onsdager og torsdager i januar. Dette setesalget er tilgjengelig for mer enn 1000 ruter i Europa, inkludert ruten fra Haugesund til London, og er tilgjengelig for bestilling til midnatt torsdag 20. desember og vil selges ut raskt, så vi oppmoder reisende til å bestille dem snarest på www.ryanair.com.”
Daglig leder i Haugesund Travel og goTO, Odd Erik Salvesen uttaler:
”Det er veldig gøy å få til en direkte rute med Ryanair for hele sommersesongen til denne spennende delen av Europa. Kroatia er et land i sterk vekst turistmessig der en kan oppleve mange spennende og flotte steder og ikke minst idylliske øyer, byer og landsbyer med flotte strender og azur-blått hav, Flytiden fra Haugesund til Zadar blir på 2 t. og 55 min, med avgang fra Haugesund kl. 09.50 på både mandager og fredager.
Vi arbeider kontinuerlig for nye ruter for å gjøre tilbudet ut fra Haugesund lufthavn stadig mer attraktivt og nå er det opp til de reisende i regionen å slutte opp om dem. Skal rutene opprettholdes og tilbudet fra Haugesund lufthavn videreutvikles så må folk bruke disse.
Reiselysten i regionen er stor, og jeg tror at vi vil oppleve en fortsatt vekst i trafikken fremover, sier Salvesen. Han peker på at mange av direkterutene, som Bremen, Malaga og Pisa, har avgangstider som gjør dem perfekt for en langweekend, noe som også passer et gruppe-marked i sterk vekst.”