10 Rzeczy do Zrobienia w Norymberdze (Oprócz Kiermaszu Świątecznego)

Usytuowana w północnej Bawarii, Norymberga jest eleganckim miastem pełnym uroku i historii. Dodaj ją do swojej listy miejsc wartych zobaczenia w Europie, zwłaszcza jeśli lubisz średniowieczne miasta Europy Centralnej i baśniowe krajobrazy, albo jeśli podróżujesz z dziećmi.

Zobacz Stare Miasto

Zdjęcie przez Instagram @ tobi.touristik

Mimo że większość miasta została odbudowana po bombardowaniach z okresu drugiej wojny światowej, centrum zachowało swój starodawny urok. Spacerując po mieście, zauważysz że budynki, place i sklepy wyglądają jak w przeszłości.

Odwiedź Dziedziniec Rzemieślników

Zdjęcie przez Instagram @ carlaqrin

Aparat uwielbia te dzielnicę - labirynt wąskich uliczek, gdzie można znaleźć małe restauracje i sklepy sprzedające rękodzieło i pamiątki - to jak podróż w czasie.

Poznaj Zamek Cesarski

Obrazek za pośrednictwem Instagrama @ przez thethirdeyez

Dzięki swoim pokręconym wieżom, jaskrawym kolorom i budynkom jak w zabawkowym miasteczku, Zamek Cesarski wygląda jakby był wyjęty z kart historii. Nie przegap zapierających dech widoków na całe miasto oraz jednej z najgłębszych studni na świecie, gdzie będziesz świadkiem wyjątkowego show.

Wybierz się na wycieczkę do Bambergu

Zdjęcie przez Instagram @ gt_photography131088

To miasto, znajdujące się na liście światowego dziedzictwa UNESCO, ma niezwykłą atmosferę. Architektura starówki i fasady budynków w cukierkowych kolorach idealnie nadają się do zdjęć. Zatrzymaj się na lunch i nie zapomnij zrobić zdjęcia na moście.

Odwiedź Dzielnicę Albrechta Dürera

Zdjęcie przez Instagram @ giuliarezzi

Artysta Dürer uważany jest w Norymberdze za lokalnego bohatera. Jeśli będziesz miał okazję, odwiedź jego dom - pełen jest oryginalnych mebli i narzędzi, których używał do tworzenia swych słynnych grawerunków i rycin. Gdy już tam będziesz, znajdź trochę czasu na spacer - okolica wokół zamku jest szczególnie malownicza.

 

Zrób Sobie Selfie w Szpitalu Świętego Ducha

Zdjęcie przez Instagram @ fabianos

Ten zabytkowy budynek znajduje się w jednej z najbardziej urokliwych okolic Norymbergi. Architektura w stylu “Jasia i Małgosi” oraz jej odbicie w wodzie jest jak marzenie.

Odkryj Piwnice Piwne

Zdjęcie przez Instagram @ summeroutside

Te stare piwnice uformowane są poprzez podziemne tunele, biegnące pod miastem. Na początku używano ich do przechowywania piwa, a w czasie wojny do ucieczki z bombardowanego miasta. Idź na zwiedzanie, gdzie dowiesz się wszystkiego o obu okresach historycznych i poznasz sekrety piwa Norymbergii.

Zobacz Gotyckie Kościoły

Zdjęcie przez Instagram @ mutyyyaaa

W Norymberdze jest kilka pięknych kościołów, w tym Kościół Świętego Wawrzyńca, Kościół Naszej Pani i Kościół Świętego Sebalda. Wstąp przynajmniej do jednego z nich - większość znajduje się na najpiękniejszych skwerach w mieście. A w grudniu magiczne kiermasze świąteczne są w pobliżu.

Skosztuj Tradycyjnej Kuchni Frankonii

Zdjęcie przez Instagram @ joha97616

Spodziewaj się wrócić do domu trochę cięższym niż przed wyjazdem, bo z pewnością będziesz chciał skosztować regionalnych potraw. Czekają na Ciebie góry kiełbas podawane z ziemniakami, kluskami chlebowymi i warzywami. W zimie spróbuj Lebkuchen, tradycyjnych pierników. Nie zapomnijmy też o lokalnym piwie.

… i preclach!

Zdjęcie przez Instagram @ huliab

Są pyszne, zwłaszcza te świeżo upieczone, a można je znaleźć praktycznie wszędzie. Znane są jako narodowa przekąska i najlepiej zjeść je do piwa lub kawy.