11 najlepszych miejsc na oświadczyny w Europie

Planujesz oświadczyć się na bajkowych wakacjach? Oto najlepsze miejsca w Europie na niezapomniane oświadczyny.

Plaza de España

Słynna Plaza de España to jeden z najpiękniejszych zakątków Sewilli. Na placu kręcono filmy takie jak Lawrence z Arabii i Gwiezdne wojny. Wspaniałe łuki, olśniewająca architektura i piękna fontanna stwarzają niesłychanie romantyczną atmosferę, dzięki której twoja wybranka z pewnością w mig powie „tak”.

 

Zarezerwuj loty do Sewilli

London Eye

London Eye oferuje zapierające dech w piersiach widoki na stolicę Anglii. Zarezerwuj wyjątkową „kapsułę Kupida”, z której ty i twoja druga połówka możecie podziwiać panoramę Londynu z butelką szampana Pommery Brut Royal i pudełkiem luksusowych czekoladek.

 

Zarezerwuj loty do Londynu

Wenecja

Tak, Wenecja jest przepełniona turystami, ale pozwala także przeżyć bardziej intymne chwile. Zabierz wybrankę na rejs gondolą po słynnym Canal Grande i przy serenadzie gondoliera zadaj najważniejsze pytanie swojego życia.

 

Zarezerwuj loty do Wenecji

Wiedeń

Z Wiedeńskiego Diabelskiego Młyna, jednego z najsłynniejszych obiektów Austrii, można podziwiać zapierające dech w piersiach widoki na panoramę miasta. Położona w wesołym miasteczku Prater atrakcja występowała nawet w filmie z serii James Bond z 1987 roku pt. „W obliczu śmierci”. Zadaj pytanie wybrance z kabiny Diabelskiego Młyna – to oświadczyny, o których długo będziecie opowiadać znajomym.

 

Zarezerwuj loty do Wiednia

Wieża Eiffela

Choć mało oryginalna, Wieża Eiffela nie ma sobie równych, jeśli chodzi o romantyczną atmosferę. Niezależnie, czy oświadczysz się na szczycie słynnej paryskiej wieży, czy też pod nią, z pewnością ty i twoja druga połówką skończycie w objęciach, podziwiając lśniące Miasto Światła.

 

Zarezerwuj loty do Paryża

Most Karola

Słynny most w Starej Pradze oferuje wspaniały widok na lśniący Pałac Królewski i rzekę Wełtawę. Praga to piękne miasto i jeden z najpopularniejszych kierunków w Europie wśród osób spragnionych romantycznych wakacji. Jeśli chcesz odrobiny prywatności podczas oświadczyn, ogród przy zamku stanowi idealne miejsce na spędzenie niezapomnianej chwili z dala od tłumów turystów.

 

Zarezerwuj loty do Pragi

Zamek Schwerin

Chcesz poczuć się jak w bajce? Zbudowany w X wieku, zniewalająco piękny Zamek Schwerin jest jednym z najbardziej imponujących zamków w Europie. Był w średniowieczu rezydencją książąt Mecklenburga, a obecnie mieści parlament kraju związkowego. Budowla urzeka bajkowym pięknem, szczególnie wiosną i latem.

 

Zarezerwuj loty do Hamburga

Zamek Sao Jorge

Marzą ci się oświadczyny w wielkim stylu? Zabierz ukochaną do pięknego europejskiego zamku. Zamek Sao Jorge, zbudowany w VIII wieku w centrum Lizbony, oferuje wspaniałe widoki na słoneczną stolicę Portugalii. W rajskiej, górzystej dzielnicy Santa Maria Maior nie brakuje też rozmaitych atrakcji takich jak występy taneczne, spektakle teatralne i koncerty, dzięki którym ty i twoja druga połówka nie będziecie narzekać na nudę.

 

Zarezerwuj loty do Lizbony

Toskania

Florencja to jedno z najbardziej malowniczych miast we Włoszech, które jest wprost stworzone do oświadczyn. Wynajmij balon i podziwiaj z drugą polówkę wspaniałe wzgórza i doliny, zanim zadasz najważniejsze pytanie swojego życia. Nie ma lepszego sposobu na uczczenie tej (miejmy nadzieję!) radosnej okazji niż lampka szampana wypita wśród białych obłoków.

 

Zarezerwuj loty do Pizy

Góra Montserrat

Masz ochotę na wycieczkę w góry? Zarezerwuj jednodniową wycieczkę na piękną górę Montserrat nieopodal Barcelony – zapierające dech w piersiach krajobrazy stanowią idealne otoczenie do wymarzonych oświadczyn. Rozległy łańcuch górski kryje jedne z najpiękniejszych widoków w całej Katalonii. Możesz wybrać się z przyszłą małżonką na spacer w plenerze lub zwiedzić historyczny Klasztor Montserrat.

 

Zarezerwuj loty do Barcelony

Werona

Szekspirowska tragedia o dwóch młodych kochankach, Romeo i Julii, rozgrywa się w pięknej Weronie. Ze świecą szukać bardziej romantycznego miejsca na oświadczyny niż to oszałamiające, historyczne miasto. Zadaj pytanie drugiej połówce pod znajdującym się w centrum miasta balkonem Julii, a z pewnością usłyszysz zdecydowane „Tak!”

 

Zarezerwuj loty do Werony

 

Planujesz wkrótce wakacje w Europie? Oznacz nas w zdjęciach za pomocą hasztaga #ryanairstories, a być może opublikujemy je na Instagramie Ryanair.