19 miejsc wartych odwiedzenia w 2019 r.

Rok 2019 może być rokiem podróży! Mamy mnóstwo nowych tras z Polski. Poniżej 19 naszych propozycji, miesiąc po miesiącu, na 2019 r.: 

Styczeń

Rozpocznij nowy rok z klasą i wybierz się na słoneczną Fuerteventurę. Możesz też wybrać się do Glasgow Prastwick i wziąć udział w tradycyjnej imprezie Burns Night.

Luty

Zabierz swoją ukochaną osobę na Walentynki w Wenecji lub Paryżu. Jeśli szukasz czegoś zupełnie innego, udaj się do egzotycznego miejsca w Marrakeszu, gdzie możesz zaplanować przygodę w górach Atlas, zwiedzić kolorowe targi lub rozkoszować się promieniami słońca w pobliskich nadmorskich kurortach Essaouira.

Marzec

Odwiedź Dublin i zobacz tętniące życiem miasto w czasie święta Św. Patryka (14-18 marca) lub wybierz się do Walencji na parady uliczne i fajerwerki Las Fallas. Poczytaj więcej o Walencji.

Kwiecień

Leć do Sewilli na kolorowe święta wielkanocne w terminie 14-21 kwietnia. Kwiecień to także idealny czas na zwiedzenia Malty, wiosną jest już bardzo ciepło, a jeszcze nie ma tłumów, możesz więc spokojnie cieszyć się najpopularniejszymi zabytkami i atrakcjami wyspy.

Maj

Maj to idealny czas na wyjazd do Barcelony Reaus na pyszne katalońskie tapas. Można też wybrać się do Bodrum i odpocząć na pięknych plażach spektakularnego, turkusowego wybrzeża Turcji. 

Czerwiec

Spakuj swoje “wianki” – tradycyjne korony z kwiatów i leć do Sztokholmu aby uczcić nadejście lata. Możesz liczyć na całonocne party i prawdziwą ucztę tradycyjnej kuchni.

Lipiec

Leć do Marsylii i zobacz jedne z największych obchodów Dnia Bastylii we Francji. Pokaz fajerwerków w starym porcie czeka na Ciebie!

Sierpień

Leć do Lvova na festival Woodstock Ukraine w dzielnicy Gorodok – Tsuniv w terminie 9 – 11 sierpnia.

Wrzesień

Instagram: @atasteofwestcorkfoodfestival

Leć do kulinarnej stolicy Irlandii – Cork na doroczny festiwal „Taste of West Cork” lub poznaj Kijów – piękną i kolorową stolicę Ukrainy.

Październik

Październik to idealny czas na podróż do Ammanu – odkryj pustynie Wadi Rum, zobacz starożytne zabytki Petry i zrelaksuj się w kurortach Morza Martwego. Sprawdź nasz przewodnik po Petrze.

Listopad

Odwiedź Tel Awiw i ciesz się promieniami słońca lub zobacz jarmarki bożonarodzeniowe w Hamburgu i spróbuj lokalnych przysmaków.

Grudzień

Leć do Edynburga na spektakularne obchody Hogmanay – sprawdź nasz przewodnik po Edynburgu. A potem zacznij planować podróże na rok 2020!