6 czerwcowych imprez w Europie, których nie możesz przegapić

Tego lata w Europie nie zabraknie atrakcji – poniżej przedstawiamy 6 najbardziej interesujących propozycji na czerwiec...

Festiwal Filmowy Il Cinema Ritrovato: Bolonia, 22 – 30 czerwca 2019 r.

Zdjęcie: Bologna Welcome

Piękny stary czarno-biały film. Orkiestra na żywo. Projekcja w plenerze. Wieczór kinowy pod gwiazdami na włoskiej piazzy.

Witaj na Il Cinema Ritrovato (Kino odkryte na nowo), dorocznym bolońskim festiwalu poświęconym rzadkim produkcjom i filmom niemym. Przygotuj popcorn na niezapomnianą noc filmowych doznań, wybierając spośród 400 filmów prezentowanych podczas tegorocznego festiwalu, który odbędzie się w dniach 22 – 30 czerwca 2019 r.

Chcesz dowiedzieć się więcej o Bolonii? Przeczytaj ten artykuł

 

Loty do Bolonii

Festiwal Midsommar: 22 czerwca 2019 r. w Sztokholmie

Zdjęcie: Knape, iStock

Zobacz północne słońce w Sztokholmie. Jeśli przyjeżdżasz w czasie przesilenia, zaznasz prawie 24 godzin światła słonecznego.

Masz ochotę na ucztę z klopsików, śledzi w zalewie i aquavit? Odwiedź festiwal Midsommar w dniu 22 czerwca.

 

Planujesz weekendowy pobyt? Przeczytaj nasz przewodnik po tanich atrakcjach w Sztokholmie

 

Loty do Sztokholmu

Finał Ligi Mistrzów, Madryt: 1 czerwca 2019 r.

Zdjęcie: ALFSnaiper, iStock

Kibicuj najlepszym zawodnikom piłki nożnej w Europie na madryckim stadionie Wanda Metropolitano w dniu 1 czerwca.  Planujesz weekendowy pobyt?  Zobacz nasz przewodnik po Madrycie tutaj.

 

Loty do Madrytu

Festiwal Glastonbury: 26 – 30 czerwca 2019 r.

Po rocznej przerwie od imprezowania Worthy Farm w Somerset organizuje festiwal Glastonbury, który na długo zapadnie imprezowiczom w pamięć. Jeśli nie masz jeszcze biletów na tegoroczną edycję, podczas której wystąpią między innymi zespoły The Killers, The Cure i Liam Gallagher, nie wszystko stracone – możesz posłuchać wykonawców na jednym z wielu innych festiwali muzycznych organizowanych w Europie tego lata.

 

Więcej informacji o najlepszych festiwalach muzycznych w Europie znajdziesz tutaj

Royal Ascot 18 – 22 czerwca 2019 r.

Zdjęcie: Sportlibrary, iStock

Niezależnie, czy przyjeżdżasz na Ladies Day, czy Gold Cup, Royal Ascot, słynna na cały świat impreza łącząca wyścigi konne z festiwalem, stanowi jedną z najważniejszych dat na kalendarzu sportowym.  W tym roku zawody trwają od 18 do 22 czerwca.

 

Szukasz czegoś więcej niż zdjęcia kończących wyścig koni?  Przeczytaj nasz przewodnik tubylca po Londynie

 

Loty do Londynu

Festiwal św. Jana w Porto 23 – 24 czerwca 2019 r.

Zdjęcie: Unsplash

Odbywający się co roku w noc świętojańską Festiwal św. Jana jest największym festiwalem w Porto i jednym z najbardziej energicznych festiwali w Europie.

 

Spodziewaj się ulicznych imprez z muzyką, fajerwerkami o północy i tradycyjnymi grillowanymi sardynkami. Szukasz więcej pomysłów na weekend w Porto? Przeczytaj ten artykuł

 

Loty do Porto