6 majowych imprez w Europie, których nie możesz przegapić

Tegoroczny maj zapowiada się wyśmienicie. Chcesz wiedzieć, dlaczego? Przeczytaj nasz przewodnik po najlepszych festiwalach, imprezach i zawodach w Europie... 

  • Imprezy otwierające sezon na Ibizie (początek maja)
  • Finał Pucharu Anglii (18 maja, Wembley, Londyn)
  • Chelsea Flower Show (21 – 25 maja, Londyn)
  • Grand Prix Monako (23 – 26 maja)
  • Finał ligi Pro 14 (25 maja, Glasgow)
  • Primavera Sound (27 maja – 2 czerwca, Barcelona)

Imprezy otwierające sezon na Ibizie (początek maja)

Znów nadchodzi ten magiczny czas w roku – Ibiza otwiera kolejny sezon imprez jachtowych, występów światowej sławy DJ-ów i całonocnych szaleństw na parkiecie.  Coraz więcej klubów na wyspie otwiera drzwi w maju, dlatego to znakomita pora na ucieczkę do cieplejszych klimatów.

 

Loty na Ibizę

Finał Pucharu Anglii (18 maja, Wembley)

Finał Pucharu Anglii odbędzie się 18 maja na Wembley Stadium w Londynie. Planujesz weekendowy pobyt? Odkryj wszystko, co Londyn ma do zaoferowania, dzięki wspaniałym ofertom na spektakle na West Endzie, wycieczki po mieście i jednodniowe wypady za miasto dostępnym w serwisie Ryanair Tickets

 

Loty do Londynu

Chelsea Flower Show (21 – 25 maja)

Zobacz Londyn w pełnym rozkwicie podczas wystawy Chelsea Flower Show odbywającej się w dniach 21 – 24 maja.  W tym roku wystawa jest otwarta również wieczorem, dzięki czemu możesz podziwiać malownicze ogrody po zmierzchu.  Sen nocy letniej umilają koncerty i stoiska z wyśmienitą żywnością. Więcej informacji o atrakcjach na świeżym powietrzu w Londynie znajdziesz w artykule „Dziesięć rzeczy za mniej niż dychę w... Londynie”.

 

Loty do Londynu

Grand Prix Monako (23 – 26 maja 2019 r.)

Odpal silnik i przygotuj się na szybką jazdę podczas Grand Prix Monako, która odbywa się w dniach od 23 do 26 maja.

 

Loty do Nicei

Finał ligi Pro 14 (25 maja, Glasgow)

25 maja finał ligi PRO 14 2019 po raz pierwszy w historii turnieju odbędzie się na stadionie Celtic Parc w Glasgow. Doroczne zawody w rugby przyciągają zawodowych graczy z Irlandii, Włoch, Szkocji, Afryki Południowej i Walii. 

 

Loty do Glasgow

Primavera Sound Barcelona (30 maja – 1 czerwca)

Tego maja w Parc del Forum odbędzie się największy festiwal muzyczny w Barcelonie. Program na rok 2019 zapowiada się wyjątkowo dobrze: po raz pierwszy w historii imprezy na Primavera Sound Barcelona wystąpi tyle samo mężczyzn co kobiet.

Spodziewaj się gwiazd pokroju Robyn, Erykah Badu, Suede, Interpol, Jamesa Blake'a, Stereolab, FKA Twigs i Solange.

 

Loty do Barcelony