Jak Najlepiej Spędzić Weekend w Madrycie

Stolica Hiszpanii to całoroczny cel wycieczek, gdzie prawie zawsze można liczyć na dobrą zabawę, świetne jedzenie i dużo słońca. Jeśli to nie wystarczy, by zachęcić Cię do spakowania walizek, obejrzyj nasz video przewodnik po mieście i przeczytaj poniższe porady. Dowiesz się z nich, co niezwykłego można zrobić i zobaczyć podczas pobytu.    

Zabaw się w Malasanii

Maceta Taller Bar

Malasaña to kreatywna dzielnica Madrytu, miejsce pomysłów, kultury, nowatorskich projektów i wielu, wielu imprez. Rozpocznij wieczór w dobrym stylu od koktajlu w Macera Taller Bar, gdzie doskonale wyszkolona obsługa prowadzi również zajęcia z miksologii. Jak powiadają, każdy dzień jest dobry na naukę…   

Poczuj 100 Lat Historii w Hotelu Europa

Hotel Europa Madrid

Hotel Europa to jedyny hotel w Madrycie z widokiem na Puerta del Sol, lokalny odpowiednik Times Square. Pokoje z najlepszym widokiem są zazwyczaj wyprzedane kilka miesięcy naprzód (zwłaszcza w okolicy Sylwestra), więc zaleca się rezerwację z wyprzedzeniem.  

Zrelaksuj się w Compadre Barber’s Club

Compadre Barbers Club

W momencie przekroczenia progu klubu poczujesz się jak w innym świecie. Położony w dzielnicy Chueca, Compadre Barber’s Club to najlepsze miejsce na relaks dla mężczyzny o wyrafinowanym guście. Przepełniony dzwiękami jazzu i bluesa oraz wypełniony słodką wonią cygar, Compadre Barber’s Club ma w ofercie klasyczne koktajle, tajski masaż, maseczki do twarzy i zabiegi pielęgnacyjne ciała. Nie będziesz chciał stamtąd wyjść.    

Czysta Radość w Hermanos Sabater

Hermanos Sabater

Jeśli szukasz nietuzinkowej pamiątki z Madrytu, wybierz się do tej pachnącej mydlarnii, która sprzedaje kolorowe, naturalnie wytwarzane mydła oparte w 100% na oleju kokosowym i arganowym. 

Sprawdź Widoki z Latarnii Morskiej Moncloa

Faro Moncloa Madrid

Nie przegap spektakularnych widoków z latarnii morskiej Moncloa. Wejdź na szczyt za 3€ i przekonaj się, ile słynnych zabytków Madrytu można dostrzec z góry.  

Spróbuj Kuchnii Witariańskiej

Crucina restaurante Madrid

Cruicina, pierwsza witariańska restauracja w Madrycie, to miejsce na nietuzinkowe doznania kulinarne. Wypróbuj tam bez poczucia winy courgetti spaghetti, witariańskie i przyjazne wegetarianom hamburgery w sosie kokosowym, gruszkowe gazpacho oraz orzeźwiające i energizujące drinki, takie jak ogórek i mięta zmieszane z wodą morską.  

 

- Fiona Hilliard