Letnie atrakcje w Brukseli

Najlepszym sposobem na zakochanie się w nowym mieście jest udział w jego największych imprezach. Możesz oglądać zabytki i zwiedzać do woli, ale nie ma to jak zanurzyć się w mieście pełnym świetnie bawiących się ludzi – dopiero wtedy można naprawdę je docenić.

 

Jeśli chodzi o wspaniałe imprezy, w Brukseli jest ich pod dostatkiem, szczególnie w sezonie letnim.  Przygotowaliśmy krótkie podsumowanie najlepszych letnich imprez i festiwali, które sprawią, że zakochasz się w pięknej stolicy Belgii...

Jedz w eat! BRUSSELS i pij BORDEAUX

Eat!Brussels to największy i najlepszy festiwal kulinarny w mieście organizowany co roku we wrześniu.

 

Bruksela słynie z kilku przysmaków – między innymi gofrów, frytek, muli i czekoladek – ale festiwal Eat! Brussels nie ogranicza się do słynnych lokalnych potraw, prezentując miejscowe talenty kulinarne i najwyższej jakości belgijskie produkty.

 

Wiele znanych, miejscowych szefów kuchni wybiera jedno danie ze swojej restauracji na każdy dzień festiwalu, dzięki czemu możesz skosztować najlepszego jedzenia w Brukseli.

 

Co najlepsze, jedzenie możesz popijać Bordeaux, gdyż festiwal oferuje degustację win, w ramach której spróbujesz słynnego francuskiego wina z regionu Bordeaux i dowiesz się więcej na jego temat. Bon appetite i na zdrowie.

Brussels Summer Festival

Brussels Summer Festival to 10-dniowa impreza oferująca wszystko – od występów muzycznych po spektakle teatralne i sztukę, choć w programie zdecydowanie przeważa muzyka. Dobra muzyka.

 

Lista wykonawców występujących na festiwalu jest zazwyczaj długa i imponująca. Jednak BSF nie przyciąga tłumów od 17 lat tylko ze względu na ofertę muzyczną. Oprócz samych występów festiwal cechuje się znakomitą atmosferą i licznymi atrakcjami.

 

Same dodatkowe atrakcje zapewnią tobie, znajomym, rodzinie – każdemu – wspaniałe wrażenia przez dziesięć dni. Bilet na cały festiwal kosztuje tylko 62 euro, a bilety dniowe kosztują od 22 do 27 euro.

Bar Eliza

Zbudowany w parku Elizabeth Park na festiwal Plazey Festival Bar Eliza to nie byle jaki bar

 

Oprócz możliwości wypicia piwa na słońcu lokal oferuje warsztaty, pokazuje prace młodych artystów, pełni rolę małego kina, sali koncertowej oraz miejsca do wypoczynku dla sportowców i zapewnia wiele więcej atrakcji.

 

Bar jest otwarty codziennie od 11:00 do zachodu słońca. Udaj się tam w czwartek, aby posłuchać koncertu na żywo i wypić drinka. W niedziele organizowane są tutaj warsztaty dla dzieci i występy DJ-ów, zaś w soboty – zajęcia yogi.

Oblicze przyszłości

BOZAR (Palais des Beaux-Arts) to centrum sztuki w Brukseli, które do końca września organizuje wspaniałą wystawę obejmującą niespełna 180 prac artystów z Europy i dawnego Związku Radzieckiego

 

Wszystkie prace powstały po roku 1945 i pokazują, jak scena kulturalna odżyła w trudnym okresie po tragedii dwóch wojen światowych.

 

Oglądając dzieła, można zauważyć fascynujący fakt: pomimo ogromnej wyrwy między Europą Zachodnią a Wschodnią artyści po obu stronach żelaznej kurtyny rozwijali swoją sztukę i eksperymentowali tak samo, stosując te same techniki.

The Atomium

Co prawda lokal ten jest otwarty przez cały rok, ale wyjątkowo dobrze prezentuje się latem – jeśli wejdziesz na szczyt budynku w kształcie atomu w słoneczny dzień, zobaczysz zapierające dech w piersiach widoki.

 

Okoliczne ogrody również urzekają pięknem, szczególnie w letnim świetle słonecznym!

 

The Atomium zbudowano na potrzeby Wystawy Światowej w Brukseli w 1958 roku, ale budynek odrestaurowano w 2004 roku i pełni teraz rolę muzeum poświęconego tej wystawie.

The Tram Experience

Przejażdżka tramwajem wycieczkowym po nowym mieście jest zawsze przyjemna, ale to nie byle jaka przejażdżka. To podróż do raju dla smakoszy, z szampanem, białymi obrusami i nieskazitelną obsługą.

 

Menu jest komponowane przez szanowanych szefów kuchni z największych restauracji Belgii i zmienia się co kilka tygodni, ale urok lokalu nigdy nie słabnie.

 

Niezależnie od autora menu, na twoim talerzu zagoszczą wytworne wersje najbardziej popularnych belgijskich potraw, które możesz pałaszować, jadąc tramwajem przez piękne ulice Brukseli.

Belgijski Weekend Piwa

Belgijskie piwo. Cały weekend poświęcony bursztynowemu nektarowi, z którego Bruksela słynie. Nie ma lepszego powodu, aby polecieć do Brukseli na weekend.

 

Impreza odbywa się na Wielkim Placu w centrum Brukseli i pozwala skosztować najsłynniejszych piw belgijskich: od małych browarów rzemieślniczych po większe koncerny.

 

Wstęp na Belgijski Weekend Piwa jest darmowy (choć za piwo, rzecz jasna, trzeba zapłacić).

Festiwal Komiksów w Brukseli

Oprócz gofrów, piwa, frytek i czekolady Bruksela słynie również z komiksów... w końcu to stąd pochodzi Tintin. Organizowany w mieście od 2010 roku festiwal jest poświęcony belgijskim komiksom – to świetny pomysł na weekend!

 

Impreza ma miejsce w parku Brussels Park. Uczestniczą w niej muzea komiksów, wydawnictwa, księgarnie oraz sprzedawcy, autorzy i rysownicy komiksów.

 

Przez cały weekend prowadzone są także warsztaty. Nocą w parku również nie brakuje pokazów, zajęć i wydarzeń związanych ze światem komiksów. Połącz tę imprezę z festiwalem piwa, który odbywa się w ten sam weekend.

 

Loty do Brukseli

 

- Dee Murray