10 najbardziej instagramowych miejsc w Neapolu

Lecisz wkrótce do Neapolu lub na Wybrzeże Amalfitańskie? Nie przegap tych 10 miejsc, które aż proszą się o fotkę na Instagrama...

Wezuwiusz

Górujący nad panoramą Neapolu Wezuwiusz jest jedynym aktywnym wulkanem w Europie kontynentalnej. Chcesz cyknąć wymarzoną fotkę?

 

Zrób zdjęcie wulkanu o zachodzie słońca z lśniącą zatoką i rozświetlonym Neapolem w tle.

Lazurowa Grota, Capri

Wybierz się na wycieczkę łodzią, która zabierze cię z Marina Grande w Neapolu do Capri, gdzie możesz uwiecznić na zdjęciu krystalicznie niebieską wodę, z której słynie Lazurowa Grota.

 

To obowiązkowa pozycja nawet dla osób, których nie interesują zdjęcia – po prostu magiczne doświadczenie.

Santa Lucia

Piękno tego nadmorskiego miasta zostało uwiecznione w jednej z najsłynniejszych włoskich ballad.

 

Położona w samym sercu Zatoki Neapolitańskiej Santa Lucia to przeurocza miejscowość, w której można skosztować pysznych lodów gelato i cyknąć wymarzone wakacyjne selfie.

Ischia

Ischia nie ma co prawda tylu adoratorów co jej siostrzana wyspa Capri, ale zdecydowanie dorównuje jej pięknem. W kilku miejscach na wyspie kręcono również sceny z hollywoodzkiego hitu „Utalentowany pan Ripley”.

Wybrzeże Amalfitańskie

40-kilometrowe wybrzeże rozciągające się od górskiej wioski Meta, tuż obok Sorrento, aż po Vietri sul Mare, należy do najpiękniejszych i najbardziej romantycznych odcinków w Europie.

 

Od gajów oliwnych, cytrynowych plantacji i małych białych wiosek po lśniące Morze Tyrreńskie – ta trasa oferuje bez liku okazji na wymarzoną fotkę.

 

Porada: Wybrzeże Amalfitańskie najlepiej odwiedzić w drugiej połowie września lub na początku października, kiedy słoneczna pogoda dalej dopisuje, ale nie ma takich tłumów jak w sezonie.

Pompeje

Zniszczone, a następnie cudownie zakonserwowane przez wspomnianego już Wezuwiusza w 79 roku p.n.e., „zaginione miasto” Pompejów robi piorunujące wrażenie. Koniecznie cyknij kilka fotek tajemniczych ruin.

Teatro San Carlo

Neapolitańska Teatro San Carlo jest najstarszą operą w Europie, a przy okazji zachwyca pięknem. Nie możesz dostać biletów na spektakl?  Wybierz się na wycieczkę z przewodnikiem, aby zobaczyć teatr i jego złote wnętrza w całej okazałości.

Atrani

Określane mianem „najmniejszego miasteczka w Europie” Atrani to świetne miejsce dla osób pragnących uciec od zgiełku turystycznego Amalfi. Przejdź się po uroczym skwerze Piazzo Umberto, a następnie wypocznij na pobliskiej piaszczystej plaży.

Ravello

Położone wysoko nad Amalfi miasteczko Ravello wygląda jak z pocztówki: można tutaj podziwiać morze, osadzone na zboczach wille i malowniczo położone drzewa o parasolowatych koronach.

 

Jeśli szukasz naprawdę szałowego widoku, nie przegap Tarasu Nieskończoności.

Conca dei Marini

Na koniec koniecznie należy wspomnieć o Conca dei Marini, uroczej wiosce rybackiej, której kolorowe sady cytrynowe i urocze zachody słońca wprost urzekają pięknem.

 

- Fiona Hilliard