5 niesamowitych atrakcji dla całej rodziny w Belgii

Połowa naszej rodziny mieszka w Belgii, a druga w Hiszpanii. Dzięki połączeniom lotniczym Ryanair podróż między tymi dwoma krajami jest bardzo łatwa.

 

Jednak życie w odrębnych krajach bywa trudne, dlatego gdy hiszpańska „połówka” odwiedzała belgijską, zaplanowaliśmy szereg przygód dla całej rodziny.

 

Oto nasza lista najlepszych atrakcji w Belgii:

Tunel aerodynamiczny w Charleroi

Bezpieczne lądowanie samolotu Ryanaira nie musi oznaczać końca powietrznych przygód. Poczuj się jak ptak w Air Space Indoor Skydiving Centre zaledwie kilka kroków od lotniska.

 

Odbierz swój bagaż i skieruj kroki do położonego tuż obok nowoczesnego tunelu aerodynamicznego o wysokości 17 metrów, w którym powietrze osiąga maksymalną prędkość 310 km/h.

 

Nie musisz skakać z samolotu, aby poczuć się, jakbyś skakał ze spadochronem. Co najlepsze, zabawa jest odpowiednia dla całej rodziny.

 

Cała nasza piątka założyła kombinezony i wzbiła się w przestworza z pomocą doświadczonego instruktora. Uśmiechy na twarzach dzieciaków mówią same za siebie.

SUPing (Stand Up Paddling) w Mechelen

Belgia ma liczne rzeki i kanały, które przecinają przez wiele miast. Mechelen jest jednym z nich. Popłyń w dół rzeki Binnendijle w Mechelen na jednej z łodzi wycieczkowych, a jeśli czujesz zew przygody, spróbuj SUPingu (stand-up-paddling).

 

Szkoła Benny’s SUP School pozwala odwiedzającym opanować ten prosty i przyjemny sport, przy okazji zwiedzając piękne miasteczko Mechelen z zupełnie nowej perspektywy. Twoim jedynym zadaniem jest świetnie się bawić i próbować nie spaść z deski.

Ptasi Rynek w Antwerpii

Chcesz coś zjeść i wypocząć po dniu pełnym wrażeń? Odwiedź piękny i zróżnicowany Ptasi Rynek w Antwerpii, który odbywa się w każdą sobotę i niedzielę w Theaterplein.

 

Na licznych straganach można znaleźć wszelkiego rodzaju przysmaki. Szczególnie przypadły nam do gustu marokańskie naleśniki przyrządzane na zamówienie z oliwkami, kozim serem, figami, karczochami i miodem. PALCE LIZAĆ!

Wyścigi kolarskie W KAŻDY MIEJSCU!

Znakomitym sposobem na doświadczenie zróżnicowanego krajobrazu Belgii jest przystąpienie do jednego z wielu wyścigów kolarskich organizowanych co weekend.

 

Przynieś własny rower lub wynajmij go i znajdź ciekawy szlak rowerowy na stronie www.mountainbike.be. Zapis kosztuje zazwyczaj poniżej 5 euro, a zabawa jest przednia. Belgowie uwielbiają jazdę na rowerze.

 

Na szlakach można zobaczyć osoby w każdym wieku i o każdym poziomie umiejętności. Jeśli jesteś miłośnikiem jazdy na dwóch kółkach, śledź najnowsze rowerowe trendy w Belgii, obserwując profil bestcyclingkits na Instagramie.

Wypoczynek w spa

Chcesz dowiedzieć się, dlaczego słowo „spa” jest równoznaczne z wypoczynkiem? Odwiedź Spa w południowej Belgii. To miasteczko w dolinie Arden, znane również jako „Perła Arden”, słynie z licznych źródeł mineralnych.

 

Po dniu pełnym wrażeń cała rodzina może wypocząć i popływać w relaksujących basenach Les Thermes de Spa. Podczas pobytu warto spróbować jednej ze specjalnych kąpieli. Obiecujemy, że nie będziecie chcieli wracać do domu.

 

- Karyn Gorman and Olav Adami