Legoland Billund: co warto wiedzieć przed wizytą

Fakt: Na świecie jest ponad 4 miliardów figurek Lego.

 

Lego narodziło się w 1932 r. w warsztacie stolarskim w duńskim miasteczku Billund. Od tego czasu żółte, plastikowe ludziki zaszły daleko.

 

Po dziś dzień w Billund mieści się światowa siedziba producenta zabawek, fabryka Lego, a także Legoland, gdzie dzieci w każdym wieku mogą bawić się w 9 krainach Lego, na 4 kolejkach górskich, 2 przejażdżkach wodnych oraz ponad 40 innych atrakcjach zbudowanych z około 60 milionów klocków.

 

Położony w kraju słynącym jako jeden z najszczęśliwszych na świecie Legoland Billund to prawdziwy raj dla twoich pociech. Zobacz porady i uwagi rodziny, która niedawno odwiedziła park:

Rodzinna wycieczka do Legoland Billund

Plastikowa fantastyka: wejście do Legolandu Billund

Rodzina Severensów niedawno udała się do Billund z dwoma dziećmi w wieku czterech i siedmiu lat. Zapytaliśmy ich o wrażenia z wycieczki. Oto ich werdykt:

Duploland – raj na Ziemi

„Legoland Billund to idealne miejsce dla rodzin takich jak nasza, które nie przepadają za tłumami lub komercjalizacją.

 

Fantastyczny plac zabaw Duplo wciągnął na dobre naszego 4-latka, który świetnie się bawił, odgrywając rolę sprzedawcy, a potem strażaka.  Ale to, co najbardziej podobało mi się w Legolandzie, to ogrom atrakcji dla młodszych pociech.

 

Imagination Zone, Miniland i Duplo Land idealnie nadają się dla niemowląt i dzieci w wieku do czterech lat. Podczas gdy 4 – 8-latki korzystają z atrakcji w miasteczku Legoredo, Pirate Land i Knight's Kingdom, Polar Land jest przystosowany do nieco starszych dzieci.

 

Tuż po wejściu do parku widać Miniland: miasteczko złożone z miniaturowych budynków, pociągów i łódek, wszystkie zbudowane z klocków Lego.

 

Następna strefa, Duplo Land, idealnie nadaje się dla niemowląt, które świetnie bawią się na uroczym placu zabaw Duplo i mogą jeździć na małych trycyklach.

 

Maluchy mogą spędzić w tych strefach cały poranek. Nasz 4-latek i 7-latek nie mogli oderwać się od karuzeli Duplo. Potem dzieciaki ustawiły się w kolejce do pociągu Duplo. W dalszej części parku strefy są przystosowane do dzieci w wieku od 4 lat.

 

Bardzo spodobała nam się atrakcja Pirate Splash Battle, okręty pirackie i kajak Lego. W Knight's Kingdom można znaleźć przyjazne dla dzieci kolejki górskie.

 

Jest też wspaniała przejażdżka wodna Viking River. Naszym pociechom najbardziej przypadła do gustu atrakcja Temple Treasure Hunt.

 

Wzięliśmy także udział w wyzwaniu Falck Fire Brigade, konkurując z innymi rodzinami o tytuł najszybszej i najlepszej brygady strażackiej.

 

Pominęliśmy Polar Land, gdyż tamtejsze atrakcje są dostępne tylko dla dzieci o większym wzroście.

 

Spędziliśmy 2 noce w hotelu w pobliskim Grindsted, ale rodzice z młodszymi dziećmi, które lubią drzemać w ciągu dnia, mają do dyspozycji wiele innych opcji zakwaterowania w samym parku. Lalandia oferuje domy wakacyjne.

 

Jest też Hotel Legoland. Legoland i Dania podbiły nasze serca. Na pewno wrócimy na dłużej”.

 

Rafke Seversen prowadzi blog o rodzinnych podróżach, Expedition Family Travel

Sześć najważniejszych porad dotyczących Legolandu

Legendarny Miniland
  •  Rodziny, które zarezerwują bilety online, mogą skorzystać ze zniżek i uniknąć długich kolejek w godzinach szczytu.

  •  Jeśli planujesz wycieczkę do Legolandu latem, najspokojniejszym okresem jest koniec sierpnia, kiedy duńskie dzieci wracają do szkoły, a kolejki są znacznie krótsze.

  • W miarę możliwości zarezerwuj dwudniowy bilet: w jeden dzień trudno zobaczyć wszystko, co park ma do zaoferowania.

  • Restauracje i kawiarnie są zazwyczaj mniej zatłoczone od 11:30 do 12:30.  Omiń tłumy, jedząc lunch wcześniej. Możesz także zabrać lunch ze sobą. Strefa wydarzeń obok Polar Land idealnie nadaje się na przerwę.

  • Jeśli przyjdziesz wcześnie rano, rozpocznij wycieczkę z tyłu parku i zostaw atrakcje Mini Boats, Lego Safari, Legotop Caterpillar i Ghost – The Haunted House na później.

  • Aby uniknąć łez i rozczarowania, sprawdź ograniczenia dotyczące wieku i wzrostu dla każdej atrakcji widoczne na znakach „Safe & Fun”, zanim ustawisz się w kolejce.

Dojazd do Legoland Billund

Legoland znajduje się zaledwie 3 km od lotniska Billund. Planujesz wynająć samochód lub wziąć taksówkę? Dotrzesz do parku w zaledwie 5 minut.

 

Od czerwca do sierpnia między lotniskiem Billund a Legolandem jeździ darmowy autobus. Jeśli podróżujesz pociągiem z innych części Danii, w tym Kopenhagi i Arhus, najbliższa stacja to Vejle.

 

Na zewnątrz dworca autobusy oznaczone „Legoland” wożą odwiedzających do i z parku. Bagaże można przechować w szafkach przy wejściu do Legolandu.

 

Loty do Danii

 

- Fiona Hilliard