Atrakcje w Palma de Mallorca

Majorka to nie tylko wyspa imprezowiczów, ale także miejsce, które przyciąga różne kategorie turystów.

 Stolica wyspy, Palma de Mallorca, zachwyca katedrami, muzeami i pięknymi plażami.

 Poszerz swoje horyzonty i skorzystaj z naszego przewodnika po atrakcjach w Palma de Mallorca. 

1. Katedra Santa Maria — Plaça de la Seu

iStock Aleh Varanishcha

Katedra Santa Maria z XIII wieku jest szczytowym osiągnięciem architektury Majorki, dominującym nad wybrzeżem Palma de Mallorca. Zbudowana w 1229 roku na ruinach dawnego arabskiego meczetu, ta budowla z piaskowca wyróżnia się swoim katalońskim gotyckim stylem i nieskazitelnym kunsztem architektonicznym. Równie piękna wewnątrz, jak i na zewnątrz, przyciąga uwagę różanymi oknami, dzwonnicą, ołtarzem i portalem Mirada.

 Koniecznie zobacz katedrę w nocy, kiedy jej światła odbijają się od pobliskiego jeziora, tworząc idealne tło dla Twojego kolejnego zdjęcia na Instagramie!

 

2. Pałac Królewski La Alumndaina — Carrer del Palau Reial

iStock majaiva

Pałac Królewski znajduje się naprzeciwko katedry i jest niezbędnym punktem do dodania do listy atrakcji w Palma de Mallorca.  Położony na wzgórzu oferuje fantastyczne widoki na zatokę i jest jedną z głównych atrakcji Palmy. Jest to obecnie oficjalna rezydencja hiszpańskiej rodziny królewskiej, w której można spędzić dzień, wędrując po jej korytarzach i licznych pokojach, podziwiając historyczne meble i gobeliny.

 Amatorom wyrafinowanego wzornictwa polecamy Królewskie Schody i Apartamenty Królewskie. Muzeum, wykorzystywane przez wojsko Balearów jako centrum dowodzenia, oferuje również wspaniałe ogrody (z łabędziami) — idealne miejsce na spacery!

3. Castell de Bellver — Carrer Camillo Jose Cela

iStock LUNAMARINA

Wybierz się na wycieczkę do zamku Bellver, aby podziwiać wspaniałe widoki na Palmę. Ta okrągła budowla, położona zaledwie trzy kilometry na zachód od centrum, została wybudowana w XIV wieku dla króla Majorki Jakuba II. Zamek, w którym znajduje się muzeum historii miasta Palma de Mallorca, ma trzy wieże otaczające centralny dziedziniec i fosę, którą można obejść dookoła. Można tu wspiąć się na dach, spojrzeć w dół na dziedziniec, który znajduje się na dwóch poziomach i podziwiać mieszankę stylów architektonicznych. Nawet jeśli historia to nie Twoja bajka, to mimo wszystko jest to ciekawe miejsce do odwiedzenia i świetne zajęcie w ciągu dnia przed nocą na mieście. 

4. Tren Sóller – Carrer d’Eusebi Estada

iStock Allard1

Biegnąca wzdłuż malowniczej trasy z Palma de Mallorca do portowego miasta Sóller, międzymiastowa kolejka wąskotorowa Tren Sóller jest zdecydowanie warta polecenia. Ta kursująca od 1912 roku urocza drewniana kolejka elektryczna, której operatorem jest Ferrocarril de Sóller SA, jest świetnym sposobem na zwiedzenie obrzeży miasta i gwarantuje niezrównane widoki na okoliczny krajobraz. Trasa przecina pasmo górskie Sierra de Alfabia przez serię mostów i wiadukt „cinc-ponts”.

 Jest to doskonała alternatywa dla lokalnych muzeów, jeśli masz ochotę na lekcję historii na świeżym powietrzu. 

5. San Juan Mercado Gastronomico – Carrer de l’Emperadriu Eugènia 6

iStock JackF

Ten mieszczący się w niezwykłym modernistycznym budynku bazar jest spełnieniem wszystkich marzeń smakoszy. Oferując różnorodne stragany serwujące każdą możliwą kuchnię, Gastronomico jest idealnym miejscem na lunch po dniu spędzonym na zwiedzaniu miasta. Zaledwie dwadzieścia minut spacerem od Starego Miasta można zaspokoić głód daniami kuchni japońskiej, majorkańskiej, tajskiej, włoskiej — i wielu innych! Aby dopełnić wrażenia, połowę powierzchni zajmuje bar The One, który zaprasza na owocowe koktajle po posiłku. 

6. Palau March Museu – Carrer del Palau Reial 18

iStock sigurcamp

Kolejną historyczną atrakcją, którą warto odwiedzić w Palma de Mallorca, jest pałac Palau March.

 Ta dawna rezydencja zamożnej rodziny March stanowi obecnie schronienie dla imponującej kolekcji dzieł sztuki i książek fundacji Bartolome March. Miłośnicy współczesnej rzeźby poczują się tu, jak w raju, ponieważ w ogrodach i na dziedzińcu można podziwiać dzieła wielkich rzeźbiarzy XX wieku, takich jak Henry Moore. Usytuowane w samym środku Starego Miasta w Palmie, miejsce to jest łatwo dostępne i zapewnia interesujący wgląd w to, jak wyglądało życie drugiej połowy stolicy wyspy.

Planujesz podróż do Palma de Mallorca? Pamiętaj, żeby oznaczyć nas na swoich zdjęciach z miejsc z naszego przewodnika „Atrakcje w Palma de Mallorca”. Użyj hashtagu #RyanairStories, aby mieć szansę na pojawienie się na Instagramie Ryanair.

– Lucy Norris