Weekend w Alicante – nie przegap okazji!

Alicante jest stolicą prowincji o tej samej nazwie i leży w południowo-wschodniej Hiszpanii. To miasto liczy około 330 000 mieszkańców, jest nieduże i można je łatwo zwiedzać pieszo. Lotnisko El Altet znajduje się zaledwie dziewięć kilometrów od centrum Alicante, co sprawia, że jest idealne dla osób chcących spędzić szybki weekend w mieście. Alicante ma również wiele innych zalet. W mieście jest wiele atrakcji. Zobacz, czego możesz się spodziewać podczas weekendu w Alicante.

1. Stare Miasto Santa Cruz

Obraz w serwisie iStock: Manel Vinuesa

Starówka Alicante jest atrakcją, której nie możesz przegapić. Wybierz się na spacer po tutejszych uliczkach. Odkryj małe sklepy, restauracje i kawiarnie w alejkach i daj się oczarować kolorowym fasadom domów i balkonom pokrytym kwiatami. Stare miasto znajduje się tuż u podnóża twierdzy, więc jeśli będziesz mieć jeszcze trochę energii, możesz przejść się aż do zamku. Wieczorami małe uliczki Barrios de Santa Cruz tętnią życiem. Bary, puby i miejsca do tańca zachęcają do przemieszczania się z jednego miejsca do drugiego i cieszenia się życiem z mieszkańcami.

2. Castillo Santa Bárbara

Obraz w serwisie iStock: erredomo

Zamek Santa Bárbara z IX wieku znajduje się na górze Benacantil i jest głównym symbolem Alicante. Wznosi się dumnie nad miastem i jest zarówno popularną atrakcją dla miłośników fotografii, jak i pięknym punktem widokowym. Szczególnie o zachodzie słońca, wielu turystów i mieszkańców spaceruje tutaj, aby podziwiać widoki na miasto. Wspięcie się tu nie należy do najłatwiejszych, ale jest tego warte. Jeśli wejście na górę będzie dla Ciebie zbyt męcząca, możesz wjechać na górę wypożyczonym samochodem lub taksówką. Istnieje również inna opcja. Możesz skorzystać z dwóch wind, znajdujących się przy Calle Jovellanos, które zawiozą Cię prosto do zamku. 

3. Port Alicante

Obraz w serwisie iStock: JackF

Dzielnica portowa Alicante jest pełna kawiarni, restauracji, barów i klubów, które gwarantują udaną zabawę.
 Zarówno w dzień, jak i w nocy zawsze dzieje się tu coś ciekawego, więc spacer do tego miejsca jest zawsze dobrym pomysłem. Wskazówka: zachęcamy do zjedzenia lunchu lub kolacji w jednej z restauracji w porcie i obserwowaniu ludzi, którzy się tu kręcą. Zrelaksuj się i delektuj smaczną kuchnią hiszpańską.

4. Plaże

Obraz w serwisie iStock: LUNAMARINA

Alicante to miasto skąpane w słońcu, którego największym atutem jest to, że znajduje się nad brzegiem morza.
 Z jednej strony możesz cieszyć się życiem miasta, ale też wypocząć na plaży. To właśnie sprawia, że weekendowy wypad do Alicante to idealne połączenie wyjazdu urlopowego do miasta i na plażę jednocześnie. Najbardziej znana plaża znajduje się w pobliżu centrum miasta. El Postiguet jest bardzo popularna i zawsze pełno tam ludzi. W północnej części miasta, plaża ta rozciąga się od San Juan do Cabo de Huertas. Playa de la Albufereta to kolejna opcja, która jest nieco bliżej centrum miasta. Jeśli lubisz plażę, która będzie nieco spokojniejsza, Los Saladares to prawdopodobnie najlepszy wybór dla Ciebie. Ta piękna plaża znajduje się na południe od miasta i graniczy z pasmem wydm, które nadają jej wyjątkowego uroku.

5. Okolice Alicante

Obraz w serwisie iStock: fcafotodigital

Alicante to świetna baza wypadowa do okolicznych miejsc, w których możesz spędzić jeszcze więcej czasu podczas weekendu. Wynajęcie samochodu daje najwięcej możliwości w tym zakresie, a także oszczędza Twój czas. Nie musisz trzymać się rozkładów jazdy autobusów, unikając w ten sposób czasów oczekiwania. Rekomendujemy następujące wycieczki:

 

Wycieczka do winnic w okolicy Alicante
Wędrówka po Peñón de Ifach w Calpe
Wizyta na wyspie Tabarca

 

Weekend w Alicante można wypełnić wszelkiego rodzaju aktywnościami. Na pewno nie będzie nudno! Pogoda jest idealna od kwietnia do października. Latem może być naprawdę gorąco. Miesiące wiosenne i jesienne są słoneczne, ale nie tak gorące. W zimie, przy 16–20 stopniach, jest trochę chłodniej, ale wciąż przyjemnie na wycieczkę.

Loty do Alicante