9 najbardziej romantycznych miast w Europie

Czekoladki? Kwiaty? Kolacja dla dwojga? Na pewno stać cię na więcej...

 

Spędź weekend z drugą połówką w jednym z najbardziej romantycznych miast w Europie. Oto 9 naszych ulubionych miast, do których polecisz liniami lotniczymi Ryanair...

Paryż

Stolica Francji ma wiele do zaoferowania dla kochanków, i wcale nie mamy na myśli Wieży Eiffela.  Zejdź z utartego szlaku i odkryj najbardziej romantyczne miejsca w Mieście Świateł dzięki poradom zawartym w tym artykule.

 

Loty do Paryża

Rzym

Stolica Włoch to nie bez kozery jeden z najpopularniejszych kierunków wśród zakochanych.  Znajdziesz tu bez liku przytulnych restauracji, pysznego wina i słynnych atrakcji, a przy Fontannie di Trevi zażyczysz sobie dłuższego pobytu w jednym z najbardziej romantycznych miast Europy. Zakochaj się w Rzymie dzięki poradom zamieszczonym w tym artykule.

 

Loty do Rzymu

Brugia

Planujesz rozpieścić drugą połówkę pudełkiem czekoladek? Poleć po nie do Brugii. Położone rzut kamieniem od Brukseli miasto jest jednym z najromantyczniejszych miejsc w Europie i słynie z uroczych sklepów z czekoladą i bajkowych brukowanych uliczek. Zobacz porady dla odwiedzających Brugię od miejscowego producenta czekolady, Dominique'a Personone'a, które znajdziesz tutaj.

 

Loty do Belgii

Wenecja

Przespaceruj się mostami i alejkami lub podziwiaj piękno miasta, pływając jego kanałami. Od razu zrozumiesz, dlaczego tyle osób zakochuje się w Wenecji.

 

Loty do Wenecji

Bruksela

Bruksela to jeden z naszych ulubionych kierunków, który urzeka pięknymi budynkami, wspaniałym jedzeniem i stylowymi barami. Przeczytaj nasz przewodnik po belgijskiej stolicy, aby poznać jej najlepsze atrakcje.

 

Loty do Brukseli

Brema

Choć Brema nie jest pierwszą miejscowością, jaka przychodzi do głowy, gdy planujemy romantyczny wypad, to urocze miasteczko w Niemczech stanowi wymarzone miejsce dla zakochanych. Dowiedz się, dlaczego, czytając ten artykuł.

 

Loty do Bremy

Toskania

Poleć do Pizy i zwiedź Toskanię. Choć do zwiedzania Florencji nie trzeba planu wycieczki, jeśli zamierzasz spędzić długi weekend z drugą połówką, warto zaplanować pobyt tak, aby w pełni wykorzystać każdą spędzoną wspólnie chwilę. Przekonaj się, dlaczego Toskania jest idealnym kierunkiem dla zakochanych, czytając ten artykuł

 

Loty do Pizy

Budapeszt

Zwany „Paryżem Wschodu” Budapeszt oferuje zapierające dech w piersiach widoki na lśniącą rzekę, relaksujące łaźnie i przytulne restauracje. Przeczytaj nasze porady dotyczące romantycznego wieczoru w Budapeszcie i zwiedź miasto z ukochaną osobą.

 

Loty do Budapesztu

Werona

Będąca miejscem wydarzeń sztuki Romeo i Julia Werona to miejsce dla prawdziwych romantyków.

 

Loty do Werony

 

 

 

- Seán Walsh