Gdzie warto wybrać się w marcu i kwietniu

Wiosna już za pasem, a w Europie nie brakuje pięknych miejsc, szczególnie jeśli planujesz wakacje na ostatnią chwilę lub chcesz zaskoczyć bliską osobę wymarzoną wycieczką.

Szukasz inspiracji? Przedstawiamy najpopularniejsze kierunki – od tętniących życiem miast po rajskie wyspy...

Dublin: Odwiedź Dublin podczas jednej z największych imprez w irlandzkim kalendarzu, tzn. Festiwalu Św. Patryka.

 

Obchody zaczynają się 16 marca od Festiwalu Ceilidh, któremu towarzyszą liczne koncerty folkowe, i trwają w najlepsze 17 marca, kiedy odbywa się długo wyczekiwana parada z okazji Dnia Św. Patryka.

 

To jednak nie koniec atrakcji – do 19 marca w całym mieście będą organizowane liczne imprezy kulturalne.

Madryt: Wiosną parki i place Madrytu ożywają. W marcu temperatury często sięgają 20°C – to wymarzona pogoda na chodzenie po barach z tapas, muzeach, galeriach i ulicach handlowych.

Teneryfa: Choć mamy dopiero marzec, nigdy nie jest za wcześnie na letnie wakacje.

 

Odwiedź popularne miejsca na południu Teneryfy, takie jak Playa de Las Americas czy Los Gigantes, i wygrzewaj się na słońcu przez 7 godzin dziennie w temperaturze około 22°C.

Walencja: Niezależnie, czy fascynuje cię ogień, czy po prostu masz ochotę na gorący, pełen wrażeń weekend, podczas walenckiego Święta Ognia z pewnością nie będziesz narzekać na nudę.

 

Niesamowite pokazy sztucznych ogni, parady z udziałem wielkich kukieł z papier-mâché, płonące ogniska – tegoroczna impreza jest marzeniem każdego fotografa.

Monachium: Nie musisz czekać na wrzesień, by zaznać atmosfery bawarskiego festiwalu piwa.

 

Choć festiwal Starkbierzeit w Monachium nie dorównuje sławą Oktoberfestowi, można na nim skosztować szerokiej gamy piw, z których większość ma zawartość alkoholu 7% lub wyższą.

Kwiecień

Santoryn: Bezchmurne niebo, niewiele turystów i przystępne ceny zakwaterowania czynią kwiecień idealnym miesiącem na doświadczenie rajskiej atmosfery Santorynu.

 

Zobacz księżycowe krajobrazy kaldery, skosztuj pysznych owoców morza i podziwiaj zapierające dech w piersiach widoki na Morze Egejskie, bez tłumów turystów, które nadciągają tutaj w szczycie sezonu.

Amsterdam: Kwiecień to w Holandii sezon tulipanowy, a najlepszym miejscem na podziwianie tych malowniczych kwiatów są Keukenhof, ogrody w Lisse (około 25 km od Amsterdamu), w gdzie każdej wiosny kwitnie nawet 7 milionów kwiatów.

 

Z kolei 27 kwietnia mieszkańcy Amsterdamu ubierają się na pomarańczowo i organizują huczne imprezy z okazji Dnia Króla.

Sewilla: Kwiecień przebiega w Sewilli pod znakiem imprez – to właśnie w tym miesiącu odbywają się największe festiwale roku. Odwiedź miasto na tydzień przed Wielkanocą, aby zobaczyć słynne parady z okazji Semana Santa.

 

Możesz spodziewać się wielkich platform zdobionych kwiatami i religijnymi dziełami sztuki (większość pochodzi z XVII wieku), a także poważnych procesji przez ulice centrum.

 

Dwa tygodnie później do miasta zawita Feria de Abril (Kwietniowy Festyn w Sewilli). Ta impreza, będąca kwintesencją andaluzyjskiej kultury, toczy się przez 7 dni na terenie Real de la Feria. Ole!

Zadar: W drugiej połowie kwietnia w północnej Dalmacji robi się upalnie, a na wybrzeżu Zadaru słońce świeci nawet 10 godzin. Podczas pobytu koniecznie zobacz wyjątkowe rzeźby, takie jak Organy morskie i Pomnik ku czci Słońca.

Bonn: Poleć na Lotnisko Kolonia-Bonn i zobacz zapierające dech w piersiach kwitnące wiśnie w Bonn. Co kwiecień wąskie ulice dzielnicy Alstadt miasta zamieniają się w piękne tunele różowych płatków.

 

Pod koniec miesiąca w tym baśniowym otoczeniu organizowane są specjalne imprezy uliczne i targi. Nie zapomnij aparatu!

 

Zarezerwuj teraz

 

- Fiona Hilliard