Miejsca na zimowy wieczór panieński

Wychodzisz za mąż tej zimy? Oto dziesięć wspaniałych miejsc w Europie, w których możesz urządzić niezapomniany wieczór panieński. 

1. Dublin, Irlandia

iStock Lukas Bischoff

Szmaragdowa Wyspa to wymarzone miejsce na zakrapianą imprezę i tańce do białego rana. Dublin słynie ze znakomitego życia nocnego: znajdziesz tu ponad 600 pubów. Udaj się do dzielnicy Temple Bar i zatańcz na brukowanych ulicach lub wpadnij do jednego z wielu klubów w centrum miasta.

 

Loty do Dublinu 

2. Budapeszt, Węgry

iStock focusstock

Od łaźni termalnych po hipsterskie lokale i bez liku gorzały, Budapeszt to idealne miejsce na szalony wieczór panieński zimą. Stylowa i autentyczna zarazem, ta perła Dunaju przyciąga osoby spragnione niezapomnianej imprezy. Obskocz tradycyjne ruin bary, a następnie zafunduj sobie detoks i zabiegi piękności w jednych z licznych łaźni w mieście.

 

Loty do Budapesztu

3. Praga, Czechy

iStock scanrail

Zatrać się w labiryncie uroczych uliczek Pragi i spędź ostatnie kilka dni wolności, popijając wino z kartonu, i tańcząc do białego rana w najlepszych klubach miasta. W stolicy Czech trudno narzekać na nudę.  

 

Loty do Pragi

4. Barcelona, Hiszpania

iStock Gatsi

Tańcz w rytm salsy i spędź ostatnie chwile jako singielka w kosmopolitycznej stolicy Katalonii. W Barcelonie można znaleźć wszystko: dekadenckie restauracje, modne butiki, wspaniałe życie nocne, złote plaże i upalne temperatury. Wybierz się na zakrapiany rejs lub zostań na suchym lądzie, pałaszuj owoce morza i podbij drugie największe miasto Hiszpanii wraz z najlepszymi przyjaciółkami.

 

Loty do Barcelony 

5. Berlin, Niemcy

iStock Nikada

Słynący na całym świecie z szalonych imprez Berlin to oczywista propozycja dla każdego, kto planuje wieczór panieński zimą. Od dyskotek w magazynach po stylowe bary: w stolicy Niemiec każdy znajdzie coś dla siebie. Przetańcz weekend z koleżankami i imprezuj do białego rana.

 

Loty do Berlina

6. Ryga, Łotwa

iStock walencienne

Zaplanuj bajkowy wieczór panieński w krajach bałtyckich. Ryga to iście bajkowe miasto, w którym ty i twoje koleżanki możecie świętować, podziwiając zapierające dech w piersiach widoki na wieże zamkowe i piękne średniowieczne place. Popijaj martini w barach na dachu i spędź dzień, jadąc przez las zaprzęgiem ciągniętym przez husky.

 

Loty do Rygi 

7. Edynburg, Szkocja

iStock OlegAlbinsky

Oddaj się zakupowemu szaleństwu przy Prince's Street, imprezuj na Royal Mile i przekonaj się, dlaczego Edynburg cieszy się tak ogromną popularnością wśród osób organizujących wieczory panieńskie. Załóż szałową kreację i rozgrzej się w barach przy średniowiecznych uliczkach miasta, a następnie podbij parkiet w klubach Grassmarket. Poczuj się jak Harry Potter w Zamku w Edynburgu i pożegnaj życie singielki w słynącej z szalonych imprez stolicy Szkocji.

 

Loty do Szkocji 

8. Lizbona, Portugalia

iStock SeanPavonePhoto

Uchodząca za europejskie San Francisco Lizbona to kolejne pozycja na liście najlepszych miejsc na wieczór panieński. Doświadcz wyjątkowego, kosmopolitycznego życia nocnego i poznaj smaki całego świata w stolicy Portugalii. Zbudowany na siedmiu wzgórzach most 25 de Abril jest tak podobny do mostu Golden Gate, że poczujesz się, jakbyś przeniosła się do Stanów.

 

Loty do Lizbony

9. Amsterdam, Holandia

iStock Noppasin Wongchum

Słynący z szalonego życia nocnego Amsterdam ma do zaoferowania dużo więcej niż imprezy. Spędź kilka dni, zwiedzając kanały, światowej klasy muzea i znakomite restauracje i zatrzymaj się na kilka drinków przy Bourbon Street, a następnie posłuchaj muzyki na żywo w jednym z licznych jazz barów w mieście. Oferująca eklektyczne połączenie kultury i modnych lokali stolica Holandii to znakomita propozycja na niezapomniany wieczór panieński.

 

Loty do Amsterdamu 

10. Kraków, Polska

iStock seregalsv

Słynący z największej liczby barów w Europie Kraków to idealne miejsce na mocno zakrapiany weekend. Drugie największe miasto Polski urzeka bajkowymi zamkami i brukowanymi ulicami, bogatą kulturą, historią i wspaniałym życiem nocnym. W samym Starym Mieście znajduje się ponad 300 barów, więc bez trudu znajdziesz lokal, w którym zabalujesz do białego rana.  

 

Loty do Krakowa

 

Wybierasz się wkrótce na wieczór panieński? Oznacz nas w zdjęciach ukazujących najlepsze miejsca na wieczór panieński zimą za pomocą hasztaga #ryanairstories, a być może opublikujemy je na kontach społecznościowych Ryanair.

 

- Lucy Norris