Przewodnik po Manchesterze – Sophia Barrese

Urodzona w Manchesterze Sophia Barrese jest blogerką modową (i prawdziwym zjawiskiem na Instagramie, gdzie przyciągnęła już dziesiątki tysięcy obserwujących). Niedawno skontaktowaliśmy się z gwiazdą społecznościową, pytając o porady dla osób, które po raz pierwszy odwiedzają jej miasto...

 

Przewodnik po Manchesterze – Sophia Barrese

Sophia

„Gdy ktoś odwiedza mnie w Manchesterze, w pierwszej kolejności zabieram go do dzielnicy Northern Quarter – pełno tam wspaniałych barów i kawiarni.  Warto także wybrać się do Didsbury, gdzie panuje świetna atmosfera i nie brakuje dobrych restauracji i pubów. Znajdują się tam również ogrody Fletcher Moss Gardens, które latem urzekają pięknem. Jesień to moim zdaniem najlepsza pora na pobyt w Manchesterze. Panuje przekonanie, że pogoda w Manchesterze jest deszczowa, ale tak naprawdę jest BARDZO deszczowa...żartuję!  Manchester najprzyjemniej zwiedza się w chłodny dzień – nie ma to jak spacer w ciepłej kurtce z gorącą kawą w ręku.

 

Śniadanie

Koffee Pot

Koffee Pot serwuje znakomite jajka w koszulce – to moje ulubione śniadanie w Manchesterze, proste i pożywne.  W kawiarni panuje swobodna, przyjazna atmosfera. Można poczuć się jak w domu.

 

Kawa

ManCoco Manchester

Kawiarnia Ezra and Gill przy Hilton Street to prawdziwy raj dla kawoszy.  Kawa jest nie z tej Ziemi, a z okna można obserwować miasto w ruchu. Jeśli lubisz słodkości, koniecznie spróbuj ciasta w Home Sweet Home.

 

Kolacja

Refuge Manchester

 Don Marco w Deansgate to jedno z moich ulubionych miejsc na kolację.  Lokal dysponuje uroczym wewnętrznym tarasem, a tutejsze makarony to prawdziwe niebo w gębie! Jeśli masz ochotę poczuć się jak prawdziwy turysta, a zarazem dobrze zjeść, polecam Palace Hotel.  To przepiękny budynek, w którym właśnie otwarto nową restaurację, Refuge.

 

Życie nocne

Royal Albert Hall

Przed przyjazdem do Manchesteru warto poczytać o lokalnej scenie muzycznej. Albert Hall to najlepszy klub muzyczny w mieście, a zarazem prawdziwa perła architektury. Northern Quarter to obowiązkowa pozycja dla miłośników życia nocnego.  Ta stosunkowo niewielka dzielnica mieści szeroką gamę barów.

 

Zakupy

Shopping

 Jeśli lubisz styl retro lub szukasz czegoś niekonwencjonalnego, przejdź się ulicą Oldham Street.  Znajdziesz tu wiele fajnych sklepów z odzieżą i meblami vintage.

 

Komunikacja

Getting Around

 Po Manchesterze najlepiej poruszać się pieszo.  Mimo sporych rozmiarów same centrum miasta jest dość niewielkie. Spacer po nim to czysta przyjemność, a przy okazji można podziwiać wspaniałe dzieła street artu.”