Jak spakować się na jesienne wakacje

Zwijać czy składać w kostkę…oto jest pytanie.

 

Postanowiliśmy zadać je osobom, dla których podróżowanie (i pakowanie walizek) to chleb powszedni. Przygotuj się na jesienny wypad dzięki poradom wiodących europejskich blogerek zajmujących się modą.

Erika Fox: „Mądrze wybierz buty”

Tej jesieni wybieram się na weekend do Londynu. Aby oszczędzić miejsce w walizce, z góry planuję każdy strój. Dzięki temu nie muszę tachać zbędnych bambetli na zasadzie „a nuż się przyda”.

 

Jeśli chodzi o kosmetyki, radzę zainwestować w podręczny zestaw podróżny, który naprawdę ułatwia życie.

 

Zazwyczaj gdy podróżuję z bagażem podręcznym, staram się spakować co najwyżej 2 pary butów (jedną parę na płaskiej podeszwie i jedną na obcasach), aby uniknąć zbędnej wagi.

 

Warto również kupić makijaż w sklepie wolnocłowym na lotnisku. Można w ten sposób sporo oszczędzić!

 

Moja główna zasada, jeśli chodzi o pakowanie, brzmi: planuj wszystko z wyprzedzeniem. Brak przezorności skutkuje zbędnym bagażem i niedomykającą się walizką”.

 

Porada od Eriki Fox, mieszkającej w Dublinie autorki blogu o modzie Retro Flame. Chcesz więcej porad na temat mody i podróży? Obserwuj profil Retro Flame na Instagramie @retroflame

Beth Norton: „Pakuj prasowane ubrania na sam koniec”

„Jesienią wybieram się na weekend do Paryża na Tydzień Mody. Pakowanie na taki wyjazd wymaga sprytnego podejścia – trzeba zabrać tylko to, co niezbędne.

 

Na podróż ubiorę pewnie długi płaszcz, który stanowi jedną z moich ulubionych elementów ubioru na jesień, ale zajmuje zdecydowanie za dużo miejsca w walizce. Zabiorę też największą torebkę i założę kozaki, jeśli będę chciała mieć je ze sobą, aby uniknąć zbyt ciężkiego bagażu.

 

Aby oszczędzić miejsce podczas pakowania, zwijam artykuły z dzianiny i wszystko, co nie gniecie się łatwo, i układam je między złożonymi ubraniami.

 

Rzeczy, które uprasowałam tuż przed wyjściem, leżą płasko na samym wierzchu, dzięki czemu nie gniotą się (i nie muszę prasować ich od nowa po przyjeździe!)

 

A kosmetyki? Zawsze przewożę je w bagażu podręcznym, na wypadek, gdybym potrzebowała ich po lądowaniu! Wkładam też do walizki buty na płaskiej podeszwie, jeśli przyjdzie mi przejść kawałek w drodze do hotelu.

 

Najlepsza rada na temat pakowania, jakiej mogę udzielić? Nie zostawiaj go na ostatnią chwilę. Podróżowanie jest męczące, więc lepiej dobrze się wyspać przed lotem”.

 

Porada od Beth Norton, autorki bloga na temat mody z Londynu. Chcesz więcej porad na temat mody i podróży? Obserwuj profil Beth Norton na Instagramie @beth_Norton

Haleigh Walsworth: „Urozmaić strój akcesoriami”

„Aby ułatwić sobie pakowanie, staraj trzymać się neutralnych kolorów, dbając jednak, aby wszystkie elementy odzieży pasowały do siebie. Nie znaczy to jednak wcale, że musisz ubierać się nudno! Dorzuć kilka drobnych, kolorowych akcesoriów, takich jak kapelusz, szalik lub odlotowe okulary przeciwsłoneczne, które ożywią twoje kreacje”.

 

Porada od Haleigh Walsworth, paryżanki i autorki bloga o modzie Making Magique.  Chcesz więcej porad na temat mody i podróży? Obserwuj profil Haleigh na Instagramie @makingmagique

Tatyana Bugayeva: „Załóż ciężkie ubrania na podróż”

„Tej jesieni wybieram się na weekend do rodzinnego Talinn w Estonii i już myślę, co ze sobą zabrać i ile miejsca muszę zostawić na pamiątki dla znajomych i rodziny.

 

Gdy pakuję walizkę na weekendowy wypad, staram się nie przesadzać z ilością artykułów i dopasowuję garderobę do pogody.

 

Podstawą jest znalezienie idealnego, wygodnego stroju na (zazwyczaj) poranny lot. Z reguły zakładam rozciągliwe, czarne dżinsy, wygodną górę z dzianiny i czarne buty na płaskiej podeszwie lub trzewiki dla dodatkowej wygody.

 

Ponieważ wybieram na podróż artykuły w neutralnych barwach, mogę do woli łączyć je z innymi kolorami podczas pobytu, tym samym oszczędzając kupę miejsca w walizce na strój wieczorny lub dodatkowe ubrania na dzień.

 

Buty mogą zajmować dużo przestrzeni w bagażu podręcznym, więc staram się ograniczać do jednej pary czarnych lub beżowych obcasów, a czasami dorzucam kolejną parę bardzo lekkich butów na płaskiej podeszwie, tenisówek lub sandałów, zależnie od tego, ile planuję chodzić.

 

Trzy artykułu odzieżowe, które uwielbiam nosić jesienią, to zdecydowanie botki w stylu lat 70., które są nie tylko modne, ale również świetne na długie spacery, wygodne poncho z dzianiny (używam go jako koca w samolocie) i porządna zamszowa torebka, która jest wystarczająco duża, aby pomieścić dodatkową parę butów i wszystkie kosmetyki, a zarazem idealnie pasuje do walizki.

 

Moja podstawowa zasada przy pakowaniu brzmi: zawsze zakładaj na podróż ciężkie elementy ubioru, takie jak dżinsy, trzewiki, poncho i sweter, i zabieraj tylko kosmetyki, których rzeczywiście będziesz używać.

 

Warto odwiedzić przed podróżą sklepy ulubionych marek produktów do makijażu, poprosić o garść próbek i voila – więcej oszczędzonej przestrzeni w walizce!

 

Porada od Tatyany Bugayevy, autorki bloga na temat mody z Glasgow