10 idealnych miejsc na wakacje w spa

Zwalcz zimowego bluesa, wybierając się na wakacje ze spa lub niezapomniany weekend. W Europie i poza nią nie brakuje miejsc stworzonych dla poszukiwaczy błogiego wypoczynku. Oto dziesięć naszych ulubionych...

Marrakesz

Marrakesz

Wakacje ze spa w Marrakeszu to przepis na słodki relaks.

 

Egzotyczne i kolorowe miasto w Maroku mieści rozmaite hotele butikowe w stylu pałaców riad, które rozpieszczą Cię bez względu na to, czy przyjeżdżasz na weekend, czy na cały tydzień.

 

Rano i wieczorem będziesz korzystać z zabiegów hammam i popijać kojącą nerwy miętową herbatę.

 

Warto również wybrać się na jednodniową wycieczkę, np. do Jardin Majorelle (pięknego odgrodzonego ogrodu należącego niegdyś do projektanta Yvesa Saint Laurenta) lub na aromatyczne targi, gdzie kupisz herbaty, perfumy i wspaniały olej arganowy.

Algarve

Monchique

Słoneczne Algarve codziennie przyciąga tłumy odwiedzających, ale niewiele wczasowiczów zna północno-wschodnie wybrzeże, szczególnie obszar zwany „Ogrodem Algarve”.

 

Region Serra de Monchique, który znajduje się 300 metrów nad poziomem morza, cechuje się bujną roślinnością i górzystym terenem, co czyni go idealnym do wędrówek, jazdy na rowerze i konno. Nie brakuje tutaj także wspaniałych kurortów wellness.

Baden-Baden

Baden-Baden

Baden-Baden w południowo-zachodnich Niemczech to miasteczko spa, które jest prawdziwym rajem dla miłośników wypoczynku.

 

Bez liku tutaj wyłożonych solą morską jaskiń, gorących źródeł, obiektów oferujących zabiegi relaksacyjne, rozmaitych klinik i centrów wellness, a także stylowych hoteli i pięknych sklepów z luksusowymi produktami.

 

To idealne miejsce na wędrówki, jazdę na nartach zimową, grę w golfa i tennisa. Aż nie chce się wyjeżdżać.

Chianciano Terme

Chianciano Terme

Chianciano Terme zwie sięMiasteczkiem Zdrowia, i nie trudno zrozumieć, dlaczego. Podobnie jak Bath w Anglii, toskańska miejscowość dysponuje bogatymi zasobami wody mineralnej, a tutejsze kurorty oferują rozmaite atrakcje: od naturalnych źródeł po muzea, spa i sporty.

 

Odwiedzający mogą korzystać z rozmaitych ciepłych źródeł, spa, kompleksu basenów z wody mineralnej połączonych z wodospadami, strumieniami i prądami.

 

Znajduje się tutaj nawet oddziałujące na wszystkie zmysły spa, które jest podzielone na cztery „sensoryczne szlaki”: oczyszczający, relaksujący, energetyzujący i równoważący (każdy znajdzie tu coś dla siebie) i oferuje gościom jacuzzi, saunę, łaźnię turecką, aromaterapię i dużo więcej atrakcji – to prawdziwy raj na Ziemii.

Karlowe Wary

Karlowe Wary

Cechujące się kolorowymi budynkami rodem z bajki, położone wśród czeskich gór Karlowe Wary przyciągają miłośników spa z całego świata. To prawdziwa oaza zdrowia, w której każdy znajdzie coś dla siebie.

 

Wypocznij w światowej sławy spa, gdzie specjaliści przepiszą Ci specjalne zabiegi, dzięki którym poczujesz się, jak nowo narodzony, odwiedź znakomitych prywatnych lekarzy, którzy pomogą Ci z bardziej poważnymi schorzeniami, zatrzymaj się w jednych z najbardziej luksusowych hoteli Czech i poznaj bogatą kulturę golfową miasteczka.

 

Podróż pociągiem z Pragi do Karlowych Warów trwa okoły 3 godziny.

Budapeszt

Lecznicze kąpielisko Szechenyi

Budapeszt wiedzie prym na liście europejskich miejscowości spa za sprawą sieci naturalnych gorących źródeł, które kryją się pod miastem. Co najlepsze, wcale nie wydasz tu fortuny.

 

Za około 20 euro możesz zanurzyć się w ciepłych, leczniczych wodach kąpieliska Szechenyi lub spędzić spokojne popołudnie w łaźniach termicznych Gellért. Jeśli szukasz prawdziwego luksusu, zachwycą Cię luksusowe hotele spa.

Bath

Łaźnie Brystolu

„Przyjechali do Bath. Catherine ogarnęła radość – z fascynacją w oczach podziwiała piękne otoczenie i miasto w drodze do hotelu. Przybyła do tej miejscowości w poszukiwaniu radości, i wcale się nie zawiodła”.  

 

Jaune Austen napisała te słowa dwieście lat temu, ale jej opis najsłynniejszego miasteczka spa w Wielkiej Brytanii jest aktualny po dziś dzień.

 

Bath słynie z gorących źródeł, wokół których Rzymianie zbudowali świątynię i kompleks łaźni, z których wywodzi się nazwa miejscowości.

 

Chociaż tutejsza scena spa skupia się wokół gorących źródeł, nie brakuje także hoteli spa oferujących specjalne pakiety dla osób spragnionych błogiego wypoczynku.

 

Większość hotelowych spa jest otwartych również dla osób niebędących gośćmi hotelu, więc będąc w mieście, możesz wpaść na kilka zabiegów.

Pieszczany

Miasteczka spa Słowacji

Miasteczka spa Słowacji są bogate w minerały, gorące źródła i lecznicze wody. Najsłynniejszym z nich są Pieszczany, które znajdują się zaledwie godzinę drogi samochodem lub 50 minut pociągiem od Bratysławy.

 

Zapomnij o kłopotach i wypocznij w luksusowym otoczeniu, korzystając z leczniczych właściwości gorących źródeł i błota z siarką – zdrowa i piękna cera gwarantowana.

Murcja

Mar Menor w Murcji

Błoto Mar Menor z Murcji jest znane w Hiszpanii ze swoich leczniczych właściwości, a cały region jest bogaty w minerały i lecznicze wody. Kurorty spa w Archenie (25 kilometrów od centrum Murcji) korzystają z tych naturalnych zasobów, oferując pakiety spa i zabiegi odnowy.

 

Warto przyjść tutaj choćby dla samych widoków. Miasteczko jest położone w urodzajnej Dolinie Ricote, a odwiedzających każdego poranka czekają niesamowite widoki z okna: porośnięte migdałowce, drzewa pomarańczowe i majestatyczne góry.

Spa

Belgijskie miasteczko Spa

Fakt: Belgijskie miasteczko Spa już XIV wieku przyciąga odwiedzających swoimi leczniczymi wodami – to od niego wywodzi się współczesna koncepcja „spa”.

 

Po dziś dzień jest to znakomite miejsce na wypoczynek, a miejscowe kurorty i hotele oferują rozmaite pakiety relaksacyjne. Jedną z najnowszych atrakcji jest kąpielisko Les Thermes de Spa, w którym możesz spędzić popołudnie lub nawet cały dzień.

 

Położenie Spa na granicy z Niemcami sprawia, że można do niego łatwo dojechać z Brukseli i Kolonii, zarówno samochodem, jak i pociągiem

 

- Mathilda Edwards