15 porad dotyczących festiwali muzycznych

Niezależnie, czy planujesz cały weekend festiwalowego szaleństwa, czy przyjeżdżasz tylko na dzień, koniecznie przeczytaj poniższe porady i przygotuj się na niezapominane lato...

Co spakować

Festiwalowa moda swoją drogą, ale nie zapomnij o niezbędnych rzeczach. Spakuj kurtkę przeciwdeszczową i ulubione okulary przeciwsłoneczne.

 

Ponieważ będziesz przez długie godziny tańczyć i skakać na ziemi, warto zabrać ze sobą parę wygodnych trampek. Klapki nie są idealnym wyborem, gdy brodzisz w błocie lub usiłujesz po cichu dojść do toalety o 3 w nocy.

poprzez GIPHY

Nie zapomnij kremu przeciwsłonecznego i nakrycia głowy, inaczej twój Instagram będzie pełen zdjęć z hasztagiem #czerwonyjakhomar.

 

Skoro mowa o smartfonach, przenośna ładowarka z akumulatorem jest niezwykle przydatna, szczególnie jeśli planujesz robić dużo zdjęć.

Pieniądze

Zabierz gotówkę (nie karty) i poukrywaj drobne ilości banknotów w różnych miejscach – w ten sposób jeśli dycha wypadnie ci z kieszeni, nie zostaniesz bez grosza.

poprzez GIPHY

Nie zabieraj wartościowych rzeczy.  Festiwale bywają dość chaotyczne. iPada i sztabki złota lepiej zostaw w domu.

Higiena

Nie zapomnij mydła do rąk, mokrych chusteczek, dezodorantu i suchego szamponu. Nigdy nie zakładaj, że na festiwalu będzie nieograniczony dostęp do wody bieżącej.

poprzez GIPHY

Organizacja przede wszystkim. Spakuj własny papier toaletowy. Najlepiej umieść go w zamykanej na zamek plastikowej torebce, aby nie zmókł.

Rozstawianie namiotu

Nie zapomnij, gdzie rozstawiłeś namiot. Zabierz ze sobą spersonalizowaną flagę lub maskotkę, dzięki której z daleka rozpoznasz swój namiot.

poprzez GIPHY

Przed wyjazdem sprawdź swój namiot. Upewnij się, że wytrzyma każdą pogodę i spokojnie wszystkich pomieści.

Planowanie z wyprzedzeniem

Nie usiłuj być wszędzie na raz.  Na festiwalach często dzieje się wiele rzeczy na raz, więc warto zaplanować pobyt z wyprzedzeniem.

 

Wybierz kilka występów, które NAPRAWDĘ chcesz zobaczyć, i upewnij się, że dojdziesz na czas do scen, na których się odbywają.

poprzez GIPHY

Zarezerwuj czas na zwiedzanie. Warto sprawdzać losowe pola i mniejsze sceny – kto wie, może odkryjesz następny wielki zespół, zanim usłyszą o nim twoi znajomi.

Napoje

Pij dużo wody i pozostań nawodniony przez cały dzień. Dla jasności: alkohol nie liczy się jako woda.

poprzez GIPHY

Nie przesadzaj z piciem, szczególnie w pierwszy dzień festiwalu. Nie chcesz przecież spędzić większości weekendu na leczeniu gigantycznego kaca.

Znajomi

Upewnijcie się, że wszyscy mają naładowane telefony i uzgodnijcie punkt lub łatwo rozpoznawalne miejsce, w którym spotkacie się, gdy jeden z was zagubi się, wracając z budki z hot dogami.

poprzez GIPHY

Nie bój się nawiązywać nowych przyjaźni na festiwalach. Traktuj pozostałe namioty na polu kempingowym z szacunkiem – bądź dobrym sąsiadem.

A na koniec...

Nie zapomnij biletu. Ochrona odeśle cię z kwitkiem, a ty NIGDY sobie nie wybaczysz.

poprzez GIPHY

Oznacz swoje zdjęcia z europejskich festiwalów hasztagiem #RyanairStories, a być może opublikujemy je na naszym Instagramie.

 

- Fiona Hilliard