Przewodnik po Belfaście

Jak na małe miasto Belfast ma sporo do zaoferowania. Poprosiliśmy miejscowego o przedstawienie jego najciekawszych atrakcji.

 

Jordan jest DJ-em, producentem muzyki i współorganizatorem The Night Institute, urządzanej co sobotę w The Art Department imprezy, która przyciąga rzesze miłośników innowacyjnej muzyki elektronicznej. 

 

Przeczytaj przewodnik Jordana i zobacz Belfast oczami miejscowego.

Zwiedź Belfast z Jordanem

„Gdy znajomi przyjeżdżają do Belfastu, w pierwszej kolejności zabieram ich do

pubu (a gdzieżby indziej).

 

Sunflower Bar i The Bear & The Doll to lokale przyciągające twórczą klientelę, a zarazem jedne z ciekawszych barów w mieście.

Zdjęcie: Facebook

Jedzenie w Belfaście

Zdjęcie: Facebook

Uwielbiam wypić kawę w Mac Theatre w dzielnicy Cathedral Quarter. To oaza twórczości i teatru, a tutejsza kawa nie ma sobie równych. Established Coffee to kolejne popularne miejsce wśród kawoszy.

 

Jeśli szukasz czegoś na śniadanie, polecam Pot Kettle Black we wschodnim Belfaście.

 

To restauracja pop-up utrzymana w londyńskich klimatach. Mieści się w kilku kontenerach przy Newtownards Road i serwuje najlepszy brunch w mieście. 

 

Yugo to moja ulubiona jadłodajnia w Belfaście i znak, że miasto idzie z duchem czasu. Oferuje ona pyszne dania zainspirowane kuchnią azjatycką. Polecam szczególnie jaja Son in Law Egg oraz pierożki Crispy Dumplings. Atmosfera w lokalu też jest niczego sobie.

Zdjęcie: Facebook

Kultura Belfastu

W niedzielę warto wpaść do Maverick Bar w dzielnicy gejowskiej (Queer Quarter), gdzie czekają przezabawne drag queens, przyjazna obsługa i wspaniałe drinki. Jeśli masz ochotę na więcej zabawy, w BOOMBOX szaleją do 3 w nocy!

 

Miłośnicy muzyki będą zachwyceni latem, kiedy odbywają się AVA Festival ze sceną Boiler Room, a także bardziej popowo-rockowe imprezy Tennents Vital i Belsonic.

AVA Festival and Conference jest już tuż za rogiem. Piąta edycja imprezy, która odbędzie się w nowym, wprost stworzonym do ravu magazynie od 31 maja do 1 czerwca, zapowiada się ODJAZDOWO!

 

W tym roku Larry Heard, znany jako Mr Fingers, zaliczy debiut w Irlandii Północnej. W programie figurują także Floorplan, Bicep, DVS1, Helena Hauff, Denis Sulta i Midland. Bilety można kupić tutaj.

Przed wizytą w Belfaście

Jedna rada: wyjdź na miasto wcześnie. Niestety ze względu na nasze prawo dotyczące pozwolenia na sprzedaż alkoholu nie można dostać drinka po 1 w nocy, co z pewnością zawiedzie osoby podróżujące służbowo lub w grupach. 

 

Jeśli chcesz miło spędzić wieczór, wybierz się na spektakl we wspaniałej operze Grand Opera House. Później skieruj kroki na brukowane ulice dzielnicy Cathedral Quarter i zajrzyj do The Spaniard, prawdziwego raju dla miłośników rumu.

 

Sobotnią noc możesz zwieńczyć zabawą w klubie The Art Department..

 

Lub jeśli chcesz oszczędzić kilka groszy, w Wetherspoons Monday. Wcale nie żartuję.... 

Zakupy w Belfaście

Kompleks Victoria Square skupia pod jednym dachem sklepy popularnych sieciówek, takich jak Topshop, Urban Outfitters czy H&M, i bardziej luksusowych marek pokroju All Saints, Calvin Klein i Remus Uomo”.

 

Ogromne podziękowania dla Jordana za jego przewodnik po Belfaście. Zobaczcie jego profil na FacebookuTwitterze i SoundCloud.

 

W stolicy Irlandii Północnej nie brakuje atrakcji, więc nie zwlekajcie: zacznijcie odkrywać wszystko najlepsze, co Belfast ma do zaoferowania.

 

Wyszukaj loty do Belfastu

 

- Seán Walsh