Przewodnik po Teneryfie – Joe Cawley

Pochodzący z Bolton autor bestsellera More Ketchup Than Salsa: Confessions of a Tenerife Barman i przewodnika po Teneryfie My Destination Tenerife, Joe Cawley, ma pełno porad dla osób pragnących jak najlepiej wykorzystać swój pobyt na wyspie.

 

W 1991 roku rzucił pracę na targu rybnym na północy Anglii i otworzył bar na Teneryfie. Choć miał zerowe doświadczenie w biznesie/cateringu, postanowił zaryzykować i kupił Smugglers Tavern w miejscowości La Caleta.

 

Od czasu przeprowadzki na Teneryfę poznał od podszewki życie na wyspie i stał się swoistym ekspertem. Niedawno skontaktowaliśmy się z Joe'em i poprosiliśmy go o porady dla podróżujących...

Joe Cawley przeprowadził się na Teneryfę w 1991 roku

Przewodnik po Teneryfie – Joe Cawley

Gdy znajomi odwiedzają mnie na Teneryfie, w pierwszej kolejności zabieram ich na lunch do nadmorskiej restauracji Los Abrigos, gdzie można zjeść spokojny posiłek z owoców morskich, podziwiając widoki na morze.

 

Największe atuty Teneryfy to pogoda (naturalnie) i stosunkowo wolne tempo życia. Obecnie regeneruję się po krótkim pobycie w Londynie, którego szybki styl życia zawsze jest dla mnie swoistym szokiem.

 

Aby w pełni skorzystać z ciepłej pogody, na Teneryfę najlepiej wybrać się zimą, kiedy w całej Europie Północnej panują mrozy.

Gdzie zjeść w Teneryfie

Stek z tradycyjnym sosem mojo

Odwiedź pasaż Golden Mile w Playa de Las Americas, gdzie nie brakuje znakomitych restauracji i barów. Na lunch polecam Monkey Bar & Grill.

 

Znakomita kolację serwują w Bianco. Masz ochotę na drinka? Wpadnij do Magic. Jeśli masz spróbować tylko jednej lokalnej potrawy, skosztuj domowej roboty mojo.

 

To dip podawany ze wszystkim, od chleba po ryby. Występuje on w wielu odmianach: od zielonej (najłagodniejszej) po czerwoną (najostrzejszą). Flash Point w El Medano to znakomite miejsce na kawę i oglądanie zmagań windsurferów.

Przed przyjazdem na Teneryfę

Niecodzienne, zadziwiające krajobrazy Teneryfy

Poczytaj nieco o terenie i niecodziennych krajobrazach tej wyspy. Panuje przekonanie, że Teneryfa to tylko kurort morski, ale w rzeczywistości jest to jedna z najbardziej zróżnicowanych wysp na Ziemi.

 

Można tutaj zobaczyć przypominające dżungle lasy, zawrotnych rozmiarów kaniony i surrealistyczne krajobrazy górskie.

Teneryfa dla rodzin

Siam Park – Teneryfa

Rodzinom polecam wycieczkę do Parku Siam – dzieciaki będą bawić się w najlepsze, a „młodzi duchem” dorośli zyskają pretekst, aby wypróbować jedne z najlepszych zjeżdżalni wodnych na świecie.

Teneryfa za darmo

Szczyt Teide

Wyprawa na szczyt Teide to najlepsza darmowa atrakcja na Teneryfie. Niewielu turystów słyszało o miejscowości Alcala, w której można nurkować z żółwiami. Jeśli chcesz uciec od zgiełku większych kurortów, polecam wycieczkę do El Medano lub Alcali.

Plaże Teneryfy

Playa de las Teresitas

Najlepsze plaże wyspy znajdują się na południu. Odwiedź Playa San Juan wieczorem i zobacz, jak słońce zachodzi za wyspą La Gomera, a woda przystani odzwierciedla barwy nieba, które przechodzi z jasnego bursztynu do soczystej czerwieni.

 

- Fiona Hilliard